es skaitmeninis covid-19 pazymejimas

Pasiektas susitarimas dėl ES skaitmeninio Covid-19 pažymėjimo įdiegimo

Europos Komisija palankiai įvertino Europos Sąjungos Parlamento ir Tarybos pasiektą politinį susitarimą dėl reglamento, kuris įteisina ES skaitmeninio Covid-19 pažymėjimo naudojimą. Tai reiškia, kad šis pažymėjimas (anksčiau ES Komisija siūlė jį vadinti „žaliuoju pasu“) yra beveik parengtas naudojimui ir bus pilnai įdiegtas, kad jį būtų galima pradėti naudoti birželio pabaigoje, kaip planuota ir buvo planuota. Šis susitarimas buvo pasiektas per rekordiškai trumpą laiką, praėjus vos dviems mėnesiais nuo pradinio pasiūlymo.

Komisijos Pirmininkė Ursula von der Leyen pasidžiaugė šia sparčia pažanga:

„Įvykdėme savo įsipareigojimą iki vasaros įdiegti ES skaitmeninį Covid-19 pažymėjimą. Europos piliečiai tikisi vėl keliauti, o šiandienos susitarimas reiškia, kad jau netrukus jie galės leistis į keliones.

ES skaitmeninis Covid-19 pažymėjimas yra nemokamas, saugus ir prieinamas visiems. Piliečiai galės pasirinkti, kokią informaciją nurodyti – apie skiepus, testus ar persirgimą. Pažymėjimas parengtas visapusiškai gerbiant pagrindines piliečių teises ir užtikrinant asmens duomenų apsaugą.

Visi ES piliečiai turi pagrindinę teisę laisvai judėti Europos Sąjungoje. Su ES skaitmeniniu COVID pažymėjimu (popierine ar skaitmenine forma) europiečiams bus lengviau keliauti – aplankyti savo šeimas ir artimuosius ar išvykti pelnytų atostogų.

Norėtume padėkoti Europos Parlamentui ir Tarybai pirmininkaujančiai Portugalijai už jų pastangas, atkaklumą ir rekordiškai sparčiai atliktą didžiulį darbą, kad būtų pasiektas susitarimas dėl minimo pasiūlymo.

Europos Parlamentui ir Tarybai pasiekus susitarimą, ES skaitmeninis Covid-19 pažymėjimas:

  • apims duomenis apie pasiskiepijimą, testus ir persirgimą.
  • bus išduodamas skaitmenine ir popierine forma pagal gavėjų pageidavimą ir į jį bus įtrauktas skaitmeniniu būdu pasirašytas QR kodas.
  • bus nemokamas, jį bus lengva gauti, juo galės naudotis ir asmenys, kurie buvo paskiepyti prieš įsigaliojant reglamentui dėl ES skaitmeninio Covid-19 pažymėjimo.
  • valstybės narės taip pat galės jį naudoti nacionaliniais tikslais, jei tai numatyta nacionalinėje teisėje.
  • valstybės narės ES skaitmeninio Covid-19 pažymėjimo turėtojams neturėtų nustatyti papildomų kelionių apribojimų, išskyrus atvejus, kai jie būtini ir proporcingi visuomenės sveikatai apsaugoti.
  • Komisija taip pat sutelks 100 mln. EUR, kad padėtų valstybėms narėms įsigyti prieinamų testų.

Dabar politinį susitarimą turės oficialiai patvirtinti Europos Parlamentas ir Taryba. Reglamentas įsigalios liepos 1 d., numatant šešių savaičių laikotarpį, per kurį pažymėjimai bus laipsniškai įdiegti tose valstybėse narėse, kurioms reikia daugiau laiko.

Tuo pat metu Komisija toliau rems valstybes nares, kad jos baigtų rengti nacionalines ES skaitmeninių Covid-19 pažymėjimų išdavimo ir pripažinimo sistemas. Komisija joms suteiks techninę ir finansinę pagalbą, kad šios sistemos būtų prijungtos prie ES portalo.


Planuojate kelionę? Turime jums keletą patarimų:

  • Ieškote pigių skrydžių bilietų?

Skrydžių bilietų paieškai siūlome pasinaudoti Skyscanner paslaugomis.

Skyscanner – geriausias kainas siūlanti skrydžių paieškos sistema pasaulyje! Jūsų užklausos metu ši sistema palygina net 1200 kompanijų siūlomas skrydžių kainas ir pateikia geriausius skrydžių bilietų pasiūlymus. Mes patys, ieškodami pigių skrydžių pasiūlymų, ne kartą įsitikinome, kad Skyscanner pateikti variantai būna pigesni ir geresni nei kitų skrydžių paieškos sistemų, todėl drąsiai rekomenduojame šią platformą jums. Nuorodą į platformą rasite čia.

  • Ieškote pigaus viešbučio?

Viešbučių ir nakvynės vietų ieškokite per Booking.com rezervavimo sistemą.

Booking.com yra viena didžiausių ir populiariausių rezervacijos sistemų pasaulyje. Šioje platformoje rasite daugiau nei 2 563 380 viešbučių ir apgyvendinimo vietų labai geromis kainomis. Nuorodą į šią rezervacijos sistemą rasite čia.

  • Ieškote ekskursijos, įdomaus restorano, muziejaus ar neeilinių pramogų?

Keliautojams, kurie savo kelionės metu ieško, ką įdomaus nuveikti, pamatyti ar patirti siūlome pasinaudot GetYourGuide platforma.

728*90

GetYourGuide – internetinė platforma, kuri padeda rasti geriausius pasiūlymus ir įdomiausias patirtis svečioje šalyje. Ši platforma siūlo didžiulį neeilinių veiklų ir pramogų pasirinkimą – nuo ekskursijų, ekstremalių pramogų iki kulinarinių kelionių net 170 pasaulio šalių!60 milijonų keliautojų jau pasinaudojo šia platforma užsisakydami savo potyrius, todėl mes drąsiai rekomenduojame naudotis GetYourGuide ir patirti daugybę neišdildomų įspūdžių savo kelionių metu! Nuorodą į šią platformą rasite čia.

  • Ieškote pigios automobilių nuomos savo kelionės metu?

Siūlome pasinaudoti Rentalcars automobilių nuomos rezervacijos sistema.

Rentalcars – plačiausią tinklą siūlanti automobilių nuomos užsakymų kompanija, kuri bendradarbiauja su daugiau nei 900 nuomos bendrovių net 160 pasaulio šalių. Per šią platformą padaroma daugiau nei 8 000 000 automobilių nuomos užsakymų kasmet.


Jeigu prireiks pagalbos perkant skrydžių bilietus ir norint užsisakyti vietą nakvynei ar automobilį savo kelionei kviečiame su mumis susisiekti el. paštu info@skrendampigiai.lt ar žinute per Facebook. Taip pat savo pastebėjimus ar klausimus galite pateikti komentarų skiltyje žemiau. Skrendampigiai.lt komanda visada stengsis jums pagelbėti ir patarti.

Šiame įraše yra naudojamos partnerių nuorodos (angl. affiliate links). Skrendampigiai.lt gali gauti komisinių dalį dėl produktų ar paslaugų rekomendacijų, kurias pateikia įraše. Daugiau informacijos apie tai galite rasti čia.

Share on facebook
Facebook
Share on linkedin
LinkedIn
Share on email
Email
Share on whatsapp
WhatsApp
0 0 Įvertinimai
Įvertinkite šį įrašą
Komentarų prenumerata
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Rodyti visus komentarus

Skrendampigiai.lt naujienlaiškis

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir skriskite pigiai pirmieji!

Populiaros žymos

Scroll to Top

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir skriskite pigiai pirmieji!