sicilija

Sicilija – ką pamatyti ir aplankyti? 10 lankytinų vietų

Sicilija – vienas iš Italijos regionų ir didžiausia Viduržemio jūros sala. Sicilija gali pasigirti įvairiu kraštovaizdžiu – nuostabiais paplūdimiais, kalnais ir net aktyviu ugnikalniu!

Ši nuostabi Viduržemio jūros sala tai pat turtinga savo istorija ir kultūros paveldu. Per daugelį metų Sicilija priklausė įvairioms tautoms – graikams, arabams, italams, todėl saloje ypač jaučiama skirtingų tautų įtaka vietos kultūrai, virtuvei bei gyvenimo būdui.

Planuojate kelionę į Siciliją ir ieškote informacijos ką verta aplankyti šioje saloje? Parengėme jums 10-ies lankytinų ir įdomiausių Sicilijos vietų sąrašą.

 • Etnos ugnikalnis
sicilija
Etnos ugnikalnis

Etnos ugnikalnis yra laikomas vienu aktyviausiu ugnikalniu pasaulyje. Jo aukštis siekia 3350 metrų, todėl tai yra aukščiausias Europos ugnikalnis. Paskutinį kartą šis ugnikalnis buvo išsiveržęs 2021 metų vasario 16 dieną.

 • Palermas
Palermo panorama

Palermas yra Sicilijos sostinė ir didžiausias miestas. Miestas, turintis daugiau nei 2700 metų istoriją, yra turtingas savo paveldu, kultūra, architektūra ir gastronomija. Palerme gausu istorinių paminklų. Mieste aptiksite daugybę architektūrinių stilių – baroko pastatus, Bizantijos mozaikas, Normano pilis ir arabų kupolus. Nustebsite, kokia įvairi Sicilijos sostinės architektūra.

 • Taormina
Antikinis Taorminos amfiteatras

Taormina – rytinėje Sicilijos pakrantėje, Etnos papėdėje įsikūręs miestas. Taormina žymi dėl mieste esančio graikų-romėnų teatro „Teatro Antico di Taormina“, kuris veikia ir yra naudojamas iki šiol. Taorminos pakrantėje gausybė į jūrą įsirėžusių uolų, kurios suformuoja mažas įlankėles su smėlio paplūdimiais.

 • Šventyklų slėnis
Šventyklų slėnis

Į UNESCO sąrašą įtrauktas Šventyklų slėnis (Valle dei Templi) yra viena svarbiausių archeologinių vietų Italijoje ir viena iš labiausiai lankomų vietų Sicilijoje. Šis slėnis įsikūręs šalia Agridžento miesto Sicilijos pietinėje pakrantėje. Visas archeologinis parkas kartu su Šventyklų slėniu užima beveik 1300 hektarų plotą. Čia rasite septynių V – VI a. pr. Kr. šventyklų liekanas, dėl kurių šis slėnis ir parkas laikomas viena didžiausių archeologinių vietovių pasaulyje.

 • Čefalu miestelis
Čefalu įlanka

Čefalu – populiarus istorinis miestelis, įsikūręs apie 50 km į rytus nuo Sicilijos sostinės Palermo. 254 m. pr. Kr. miestą užkariavo romėnai, vėliau – musulmonai, galiausiai – normanai. Čefalu miestelio puošmena – galvos formos stati ir didelė uola „Rocca”, ant kurios yra stovėjusi deivės Dianos šventykla ir viena didžiausių normanų katedrų Sicilijoje. Vietiniams ši uola tarsi miestelio simbolis. Čefalu regionas taip pat garsėja puikiais paplūdimiais, kuriuos skalauja Tirėnų jūra.

 • Sirakūzai
Sirakūzų senamiestis

Sirakūzai – istorinis miestas, esantis pietryčių Sicilijoje. Miestas yra žymiausio italų matematiko ir inžinieriaus Archimedo gimtinė. Sirakūzai kuri laiką buvo laikomi vienu svarbiausiu senovės Vakarų pasaulio miestu. Visas Sirakūzų senamiestis įsikūręs Ortidžijos saloje, kuri įtraukta į UNESCO saugomo paveldo sąrašą. Šiaurinėje mieste dalyje rasite Neapolio archeologinį parką, kuriame stovi įspūdingas senovės graikų teatras statytas dar V a. pr. Kr.

 • Ragūza
Ragūzos panorama

Ragūza randasi pietinėje Sicilijos dalyje, šis miestas laikomas vienu vaizdingiausiu Sicilijos miestu. Miestas yra padalintas į dvi dalis: Superiore – aukštutinė dalis ir Ibla – apatinė dalis. 1693 metais įvykęs žemės drebėjimas visiškai sugriovę Ragūzą, bet miestas po to buvo atstatytas ir tai lėmė, jog jame lankantis pamatysite daugybę barokinės architektūros pastatų.

 • Eričė
Eričės senamiestis

Eričė – miestelis įsikūręs ant kalno netoli Trapanio, Sicilijos vakarinėje pakrantėje. Tai vienas vaizdingiausių miestelių ne tik Sicilijoje, bet ir visoje Italijoje. Antikos laikais ant šio kalno stūksojo didinga Veneros šventykla, o pats miestas buvo deivės kulto vieta. Nuo kalno galima pasigrožėti įspūdinga panorama – čia matosi Trapanis, aplinkiniai slėniai ir kyšančios Egadi salų nugaros, kurių grožis atsiskleidžia saulėlydžio metu.

 • Eolijos salos
Eolijos salynas

Eolijos arba Lipario salos yra vulkaninis salynas, kurį sudaro 7 pagrindinių salų grupė. Visos šios salos yra vulkaninės kilmės ir jose vis dar yra du aktyvūs ugnikalniai – Strombolyje ir Vulkane. Salos mėgstamos turistų dėl gražios gamtos ir nuostabių paplūdimių.

Pagrindinė salyno sala – Liparis. Joje rasite daugybę viešbučių ir restoranų, todėl tai puiki vieta pradėti kelionę po Eolijos salas. Vulkanas – sala žymi dėl savo paplūdimių, purvo vonių ir Gran Cratere ugnikalnio kūgio. Strombolis – labiausiai nuo žemyninės Sicilijos dalies nutolusi sala, kurioje yra to paties pavadinimo vis dar aktyvus ugnikalnis. Salina – vešli ir kalvota sala. Šioje saloje auginamos vynuogės. Taigi, nepraleiskite progos paragauti vietinių vynų! Panarėja yra žinoma dėl savo terminių šaltinių ir nardymo vietų gausos. Iš salos atsiveria puikus vaizdas į Strombolį. Filicudi ir Alicudi yra mažiausiai lankomos salyno salos.

 • Sicilijos paplūdimiai
Paplūdimys šalia Čefalu

Lankytinių Sicilijos vietų sąrašas nebūtų baigtas, jei jame nebūtų paminėti Sicilijos paplūdimiai. Keletas gražiausių ir populiariausių salos paplūdimių:

 • San Vito Lo Capo – pusmėnulio formos paplūdimys, vienas geriausių ir populiariausių saloje.
 • Isola Bella – mažytė sala šalia Taorminos, saugoma kaip gamtos rezervatas.
 • Torre Salsa – vienas ilgiausių Sicilijos paplūdimių.
 • Spiaggia dei Conigli, Lampedusa – vienas gražiausių Italijos ir Sicilijos paplūdimių.


Planuojate kelionę? Turime jums keletą patarimų:

 • Ieškote pigių skrydžių bilietų?

Skrydžių bilietų paieškai siūlome pasinaudoti Skyscanner paslaugomis.

Skyscanner – geriausias kainas siūlanti skrydžių paieškos sistema pasaulyje! Jūsų užklausos metu ši sistema palygina net 1200 kompanijų siūlomas skrydžių kainas ir pateikia geriausius skrydžių bilietų pasiūlymus. Mes patys, ieškodami pigių skrydžių pasiūlymų, ne kartą įsitikinome, kad Skyscanner pateikti variantai būna pigesni ir geresni nei kitų skrydžių paieškos sistemų, todėl drąsiai rekomenduojame šią platformą jums. Nuorodą į platformą rasite čia.

 • Ieškote pigaus viešbučio?

Viešbučių ir nakvynės vietų ieškokite per Booking.com rezervavimo sistemą.

728*90

Booking.com yra viena didžiausių ir populiariausių rezervacijos sistemų pasaulyje. Šioje platformoje rasite daugiau nei 2 563 380 viešbučių ir apgyvendinimo vietų labai geromis kainomis. Nuorodą į šią rezervacijos sistemą rasite čia.

 • Ieškote ekskursijos, įdomaus restorano, muziejaus ar neeilinių pramogų?

Keliautojams, kurie savo kelionės metu ieško, ką įdomaus nuveikti, pamatyti ar patirti siūlome pasinaudot GetYourGuide platforma.

728*90

GetYourGuide – internetinė platforma, kuri padeda rasti geriausius pasiūlymus ir įdomiausias patirtis svečioje šalyje. Ši platforma siūlo didžiulį neeilinių veiklų ir pramogų pasirinkimą – nuo ekskursijų, ekstremalių pramogų iki kulinarinių kelionių net 170 pasaulio šalių!60 milijonų keliautojų jau pasinaudojo šia platforma užsisakydami savo potyrius, todėl mes drąsiai rekomenduojame naudotis GetYourGuide ir patirti daugybę neišdildomų įspūdžių savo kelionių metu! Nuorodą į šią platformą rasite čia.

 • Ieškote pigios automobilių nuomos savo kelionės metu?

Siūlome pasinaudoti Rentalcars automobilių nuomos rezervacijos sistema.

Rentalcars – plačiausią tinklą siūlanti automobilių nuomos užsakymų kompanija, kuri bendradarbiauja su daugiau nei 900 nuomos bendrovių net 160 pasaulio šalių. Per šią platformą padaroma daugiau nei 8 000 000 automobilių nuomos užsakymų kasmet.


Jeigu prireiks pagalbos perkant skrydžių bilietus ir norint užsisakyti vietą nakvynei ar automobilį savo kelionei kviečiame su mumis susisiekti el. paštu info@skrendampigiai.lt ar žinute per Facebook. Taip pat savo pastebėjimus ar klausimus galite pateikti komentarų skiltyje žemiau. Skrendampigiai.lt komanda visada stengsis jums pagelbėti ir patarti.

Šiame įraše yra naudojamos partnerių nuorodos (angl. affiliate links). Skrendampigiai.lt gali gauti komisinių dalį dėl produktų ar paslaugų rekomendacijų, kurias pateikia įraše. Daugiau informacijos apie tai galite rasti čia.

Share on facebook
Facebook
Share on linkedin
LinkedIn
Share on email
Email
Share on whatsapp
WhatsApp
5 1 Įvertinimas
Įvertinkite šį įrašą
Komentarų prenumerata
Pranešti apie
guest
1 Komentaras
Seniausi
Naujausi Sulaukę daugiausia balsų
Rodyti visus komentarus
Putplastis
Skaitytojas
Putplastis
2021-07-04 10:58

Labai įdomus ir aktualus, ir geras straipsnis. AČIŪ JUMS

Skrendampigiai.lt naujienlaiškis

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir skriskite pigiai pirmieji!

Populiaros žymos

Scroll to Top

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir skriskite pigiai pirmieji!