paveiktu saliu sarasas

Kurios šalys pavojingiausios keliautojams 2021 metais?

Analitinių tyrimų kompanija „International SOS” paskelbė pavojingiausių šalių keliautojams 2021 metais tyrimą. Tyrimas apėmė visas pasaulio šalis, turinčiais valstybės statusą. Šalys pavojingiausios keliautojams 2021 metais buvo vertinamos atsižvelgiant į šiuos faktorius – saugumas šalyje, medicininis pavojus, koronaviruso situacija ir jos įtakoti apribojimai.

Įvertinę visus faktorius „International SOS” analitikai sudarė interaktyvius žemėlapius kiekvienam faktoriui. Juos galite rasti čia.

Kurios šalys bus saugiausios ir nesaugiausios keliautojams 2021 metais?

 šalys pavojingiausios keliautojamas
Saugiausios ir nesaugiausios šalys keliautojams 2021 m. / šaltinis „International SOS”

International „SOS” saugumo faktorių šalyse vertino atsižvelgdami į: terorizmo, sukilimų ir karo grėsmę, socialinius neramumus, smurtinių ir smulkių nusikaltimų skaičių. Taip pat buvo įvertinta transporto infrastuktūra, darbo santykių būklė, saugumo ir pagalbos tarnybų veiksmingumas bei stichinių nelaimių rizika.

Įvertinus šiuos veiksnius šalys buvo suskirstytos į 5 grupes pagal pavojaus lygį: nereikšmingą, mažą, vidutinį, didelį ir didžiausią.

Pavojingiausios šalys pagal šiuos kriterijus keliautojams 2021 metais laikomos šios: Malis, Libija, Pietų Sudanas, Sirija, Irakas ir Iranas. Verta pažymėti, kad labai pavojingais regionais kelionėms priskirti Luhansko ir Donecko regionai Ukrainoje.

Saugiausiomis šalimis buvo įvardintos: Norvegija, Suomija, Danija, Šveicarija bei Slovėnija. Beveik visa Europa (įskaitant Lietuvą), JAV, Kanada ir Australija priskirtos prie labai mažo pavojingo šalių kelionėms.

Kurių šalių veikla labiausiai paveikta COVID-19?

COVID -19 situacija pasaulyje / šaltinis „International SOS”

Nesibaigiant koronaviruso pandemijai „International SOS” sudarė žemėlapį, kuriame galima matyti, kaip stipriai kiekviena šalis yra paveikta COVID-19. Sudarant žemėlapį buvo vertinami šie faktoriai – naujų koronaviruso atvejų skaičius, vietiniai keliavimo ribojimai, pavojus sveikatai ir apribojimų švelninimo veiksmingumas.

Pagal tai šalys buvo suskirstytos į labai mažos, mažos, vidutinės, didelės ir labai didelės rizikos grupes.

Labai didėlės rizikos šalimi laikoma Gruzija. Į didelės rizikos grupę patenka šios šalys: Rusija, Ukraina, Alžyras, Libija, Burkina Fasas ir Sirija.

Labai žemos rizikos šalimis laikomos Naujoji Zelandija, Tanzanija, Puerto Rikas ir Grenlandija. Lietuva, kaip ir didžioji dalis Europos, pateko į vidutinės rizikos šalių grupę.

Kuriose šalys didžiausia medicininė rizika?

Medicinis pavojus / šaltinis „International SOS”

Dar prieš COVID-19 pandemiją „International SOS” kasmet įvertindavo medicininę riziką (užkrečiamųjų ligų lygį, medicininių paslaugų teikimo kokybę ir jų infrastruktūrą) pasaulio šalyse. Toks žemėlapis buvo sudarytas ir šiemet, neįtraukiant koronaviruso poveikio kiekvienai šaliai.

Buvo atsižvelgta į šiuos faktorius: užkrečiamųjų ligų lygis šalyje, skubios medicinos pagalbos suteikimo greitis, galimybė įsigyti medikamentų. Šalys suskirstytos į 5 rizikos grupes pagal pavojingumą: mažas, vidutinis, kintantis, didelis ir labai didelis pavojingumas.

Pagal šią statistiką saugiausiomis šalimis laikomos: didžioji dalis Europos šalių (tame tarpe ir Lietuva), JAV, Kanada, Australija ir Pietų Afrikos respublika.

Į didžiausios rizikos grupę pateko šios šalys: Venesuela, Libija, Nigerija, Pietų Sudanas, Sirija, Irakas, Iranas ir Šiaurės Korėja.


Planuojate kelionę? Turime jums keletą patarimų:

  • Ieškote pigių skrydžių bilietų?

Skrydžių bilietų paieškai siūlome pasinaudoti Skyscanner.net paslaugomis.

Skyscanner.net – greičiausia ir geriausias kainas siūlanti skrydžių paieškos sistema pasaulyje! Jūsų užklausos metu ši sistema palygina net 1200 kompanijų siūlomas skrydžių kainas ir pateikia geriausius skrydžių bilietų pasiūlymus. Mes patys, ieškodami pigių skrydžių pasiūlymų, ne kartą įsitikinome, kad Skyscanner.net pateikti variantai būna pigesni ir geresni nei kitų skrydžių paieškos sistemų, todėl drąsiai rekomenduojame šią platformą jums. Nuorodą į platformą rasite čia.

  • Ieškote pigaus viešbučio?

Viešbučių ir nakvynės vietų ieškokite per Booking.com rezervavimo sistemą.

Booking.com yra viena didžiausių ir populiariausių rezervacijos sistemų pasaulyje. Šioje platformoje rasite daugiau nei 2 563 380 viešbučių ir apgyvendinimo vietų labai geromis kainomis. Nuorodą į šią rezervacijos sistemą rasite čia.

  • Ieškote išskirtinės vietos nakvynei?

Airbnb – tai internetinė platforma, kuri sujungia savarankiškai keliaujančius žmones su tais, kurie nori išnuomoti savo būstą. Bendravimas tarp nuomotojų ir jų svečių yra vienas pagrindinių aspektų, kurį siūlo ši platforma. Šiuo metu Airbnb galima rasti virš 250 000 nuomojamų būstų net 192 pasaulio šalyse – nuo mažyčių kambarėlių iki didžiulių pilių ar net privačių salų. Nuorodą į šią rezervacijos sistemą rasite čia.

  • Ieškote pigios automobilių nuomos savo kelionės metu?

Siūlome pasinaudoti Rentalcars.com automobilių nuomos rezervacijos sistema.

Rentalcars.com – plačiausią tinklą siūlanti automobilių nuomos užsakymų kompanija, kuri bendradarbiauja su daugiau nei 900 nuomos bendrovių net 160 pasaulio šalių. Per šią platformą padaroma daugiau nei 8 000 000 automobilių nuomos užsakymų kasmet.


Jeigu prireiks pagalbos perkant skrydžių bilietus ir norint užsisakyti vietą nakvynei ar automobilį savo kelionei kviečiame su mumis susisiekti el. paštu info@skrendampigiai.lt ar žinute per Facebook. Taip pat savo pastebėjimus ar klausimus galite pateikti komentarų skiltyje žemiau. Skrendampigiai.lt komanda visada stengsis jums pagelbėti ir patarti.

Šiame įraše yra naudojamos partnerių nuorodos (angl. affiliate links). Skrendampigiai.lt gali gauti komisinių dalį dėl produktų ar paslaugų rekomendacijų, kurias pateikia įraše. Daugiau informacijos apie tai galite rasti čia.

Share on facebook
Facebook
Share on linkedin
LinkedIn
Share on email
Email
Share on whatsapp
WhatsApp
0 0 Įvertinimai
Įvertinkite šį įrašą
Komentarų prenumerata
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Rodyti visus komentarus

Skrendampigiai.lt naujienlaiškis

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir skriskite pigiai pirmieji!

Populiaros žymos

Scroll to Top

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir skriskite pigiai pirmieji!