kaip susipakuoti rankini bagaza

Kaip susipakuoti rankinį bagažą? 10 patarimų, kaip tinkamai susipakuoti ir keliauti tik su rankiniu bagažu

Siekdami sutaupyti vis daugiau keliautojų renkasi keliones tik su rankiniu bagažu. Tačiau, kaip efektyviai sutalpinti visus daiktus, kad atostogos ar ilgesnė nei kelių dienų kelionė būtų komfortiška, patogi ir nieko nepritrūktų? Šiame įraše pateiksime 10 patarimų, kaip susipakuoti rankinį bagažą tinkamai ir jūs galėsite įsitikinti, jog kelionės įmanomos ne tik su keliais registruotais lagaminais.

Keliavimo tik su rankiniu bagažu privalumai:

  • Greitis: keliaujant tik su rankiniu bagažu sutaupysite laiko – nebereikės grūstis ar laukti ilgose eilėse prie bagažo registracijos ar bagažo atsiėmimo oro uoste.
  • Saugumas: keliaujant tik su rankiniu bagažu jis būna šalia jūsų, todėl galite būti tikri, jog lagaminas nepasimes tarp oro uostų.
  • Galimybė sutaupyti: dauguma aviakompanijų ima papildomus mokesčius už registruotą bagažą ir tai gana ženkliai padidina skrydžių bilieto kainą.
  • Mobilumas: su savimi turint tik mažą lagaminą jums bus daug lengviau judėti.

Keliavimas tik su rankiniu bagažu tikrai turi savo privalumų, tik kaip tam tinkamai pasiruošti? Pasiruošimas tokiam keliavimui bus lengvesnis, jei tinkamai apgalvosite ir pasinaudosite keliomis gudrybėmis. Žemiau rasite patarimus, kaip tinkamai ir protingai susipakuoti rankinį bagažą savo kelionei.

1. Pasirinkite tinkamą lagamino dydį

Nors rankinio bagažo lagaminai neturi vieno apibrėžto dydžio, tačiau dažniausiai jie būna šių matmenų – 55x35x20 cm. Kiekviena aviakompanija taiko savo taisykles rankinio bagažo dydžiui, todėl pravartu planuojant kelionę pasitikrinti aviakompanijos su kuria skrisite taisykles ir išsiaiškinti, kokių matmenų bagažą jie laiko rankiniu.

kaip susipakuoti rankini bagaza

2. Pasirinkite tinkamą lagamino tipą

Nors plastikiniai lagaminai gali atrodyti patvaresni ir saugesni, rekomenduojama rinktis medžiaginį lagaminą rankiniam bagažui. Medžiaginis lagaminas yra tampresnis, todėl į jį galima sutalpinti daugiau daiktų. Antra, dažniausiai šie lagaminai turi papildomų išorinių kišenių bei skyrių, į kuriuos galite įsidėti daugiau daiktų ir lengviau juos pasiekti. Trečia, šie lagaminai dažniausiai būna lengvesni už plastikinius.

3. Neimkite „o jeigu prireiks” daiktų

Suprantama, jog visada norėtųsi būti pasiruošus bet kokiai situacijai kelionėje ir turėti vieną ar kitą rūbą ir daiktą su savimi, kuris nėra būtinas, bet kurio galėtų prireikti. Tačiau reikia suprasti, jog keliaujant nebus įmanoma pasiimti visų daiktų, kuriuos būtų galima pavadinti – „o jei prireiks”. Rekomenduojame dar prieš pakuojant lagaminą pasidaryti sąrašą daiktų ir rūbų, kurių tikrai jums reikės kelionėje ir į bagažą susidėti tik juos.

4. Rūbus susukite, o ne sulankstykite

Nors šis patarimas iš pradžių gali pasirodyti keistas, nes atrodo, jog susisukti rūbai vizualiai užiima daugiau vietos, tačiau taip nėra. Taip pat susukus rūbus, būsite tikri, jog ilgos kelionės metu jie nesusiglamžys.

Kaip tinkamai susukti rūbus galite išmokti pažiūrėjus šį video:

5. Naudokite vakuuminius pakavimo maišus ir krepšius

Vakuuminiai pakavimo maišai tampa vis populiaresni tarp keliautojų. Didžiausias jų privalumas yra tas, kad jie sutaupo daugybę vietos lagamine, tai ypač aktualu, kai lagaminas nėra didelis. Šiuos maišus galite įsigyti beveik visur, jų kaina nėra didelė ir jie nėra vienkartiniai, todėl galėsite juos naudoti visos savo kelionės metu.

Pakavimo krepšiai puiki primonė išvengti netvarkos savo lagamine. Naudokite šiuos krepšius norint atskirti tam tikrus rūbus vienus nuo kitų. Viename krepšyje galite supakuoti savo apatinius ir kojines, o kitame likusius rūbus. Taip pat šie krepšiai puikiai pasitarnauja norint atskirti švarius rūbus nuo nešvarių.

6. Išnaudokite „tuščią” vietą

Jeigu į lagaminą planuojate įsidėti papildomą avalynę ar kitus daiktus, kuriuose yra ertmių – išnaudokite tai. Tas ertmes galite užpildyti kitais rūbais ar mažesniais daiktais, ypač tokiais, kurie gali sudužti ar yra lengvai suspaudžiami.

7. Higienos ir kosmetikos priemones supakuokite atskirai

Keliaujant su rankiniu bagažu jūs galite pasiimti įvairių kosmetikos ir higienos priemonių, tačiau jų tūris negali būti didesnis nei 100 mililitrų. Atliekant aviacijos saugumo patikrą jūsų bus prašoma šias priemones patikrai pateikti atskirai, todėl siekant sutaupyti laiko ir išvengti papildomos maišaties pravartu savo higienos reikmenis laikyti atskirame krepšelyje ar skryriuje. Taip pat rekomenduojame trumpoms kelionės naudoti mėginukus, kurių galite gauti arba įsigyti kosmetikos priemonių parduotuvėse ar vaistinėse.

8. Daiktus pakuokite „protingai”

Pakuojant rankinį bagažą susidarykite daiktų panaudojimo planą kelionės metu. Daiktus, kuriuos planuojate rečiau naudoti kelionės metu dėkite į lagamino dugną. Higienos reikmenis ir elektroniką supakuokite į lengvai pasiekiamas lagamino vietas, nes juos reikės atskirti nuo bendro bagažo aviacijos saugumo patikros metu.

9. Keliaukite be knygų

Gali pasirodyti, jog šis patarimas tikrai ne koks, ypač planuojant atostogas, kurių metu jūs tik laukiate kada galėsite maloniai praleisti popietę su įdomia knyga rankose. Patariame neimti popierinių knygų, nes jos užiima daug brangios vietos bei gali būt sunkios.

Geriau įsigykite elektroninę skaityklę ar savo mėgstamą literatūrą skaitmeniniu formatu. Taip pat galite įsigyti filmų, žaidimų ar muzikos, kurie praturtins skrydžio laukimą ar keliavimą iš oro uosto į nakvynės vietą.

10. Supakuokite, išpakuokite ir dar kartą supakuokite

Tai auksinė taisyklė norint sėkmingai išmokti, kaip tinkamai susipakuoti rankinį bagažą savo kelionėms. Supakuokite visus savo daiktus į lagaminą ir tada jį išpakuokite sudėdami viską ant žemės. Dar kartą įdėmiai ir sklandžiai apžiūrėkite, ko galėtumete atsisakyti, kas nėra būtina kelionėje (užtikriname, jog darant šį žingsni pirmą kartą, tikrai rasite kelis „o jeigu prireiks” daiktus). Pakartokite šį veiksmą dar porą kartų ir pastebėsite, jog jums puikiai pavyks leistis į savaitės ar ilgesnės trukmės atostogas tik su rankiniu bagažu!


Planuojate kelionę? Turime jums keletą patarimų:

  • Ieškote pigių skrydžių bilietų?

Skrydžių bilietų paieškai siūlome pasinaudoti Skyscanner paslaugomis.

Skyscanner – geriausias kainas siūlanti skrydžių paieškos sistema pasaulyje! Jūsų užklausos metu ši sistema palygina net 1200 kompanijų siūlomas skrydžių kainas ir pateikia geriausius skrydžių bilietų pasiūlymus. Mes patys, ieškodami pigių skrydžių pasiūlymų, ne kartą įsitikinome, kad Skyscanner pateikti variantai būna pigesni ir geresni nei kitų skrydžių paieškos sistemų, todėl drąsiai rekomenduojame šią platformą jums. Nuorodą į platformą rasite čia.

  • Ieškote pigaus viešbučio?

Viešbučių ir nakvynės vietų ieškokite per Booking.com rezervavimo sistemą.

728*90

Booking.com yra viena didžiausių ir populiariausių rezervacijos sistemų pasaulyje. Šioje platformoje rasite daugiau nei 2 563 380 viešbučių ir apgyvendinimo vietų labai geromis kainomis. Nuorodą į šią rezervacijos sistemą rasite čia.

  • Ieškote ekskursijos, įdomaus restorano, muziejaus ar neeilinių pramogų?

Keliautojams, kurie savo kelionės metu ieško, ką įdomaus nuveikti, pamatyti ar patirti siūlome pasinaudot GetYourGuide platforma.

728*90

GetYourGuide – internetinė platforma, kuri padeda rasti geriausius pasiūlymus ir įdomiausias patirtis svečioje šalyje. Ši platforma siūlo didžiulį neeilinių veiklų ir pramogų pasirinkimą – nuo ekskursijų, ekstremalių pramogų iki kulinarinių kelionių net 170 pasaulio šalių!60 milijonų keliautojų jau pasinaudojo šia platforma užsisakydami savo potyrius, todėl mes drąsiai rekomenduojame naudotis GetYourGuide ir patirti daugybę neišdildomų įspūdžių savo kelionių metu! Nuorodą į šią platformą rasite čia.

  • Ieškote pigios automobilių nuomos savo kelionės metu?

Siūlome pasinaudoti Rentalcars automobilių nuomos rezervacijos sistema.

EN - 728x90

Rentalcars – plačiausią tinklą siūlanti automobilių nuomos užsakymų kompanija, kuri bendradarbiauja su daugiau nei 900 nuomos bendrovių net 160 pasaulio šalių. Per šią platformą padaroma daugiau nei 8 000 000 automobilių nuomos užsakymų kasmet.


Jeigu prireiks pagalbos perkant skrydžių bilietus ir norint užsisakyti vietą nakvynei ar automobilį savo kelionei kviečiame su mumis susisiekti el. paštu info@skrendampigiai.lt ar žinute per Facebook. Taip pat savo pastebėjimus ar klausimus galite pateikti komentarų skiltyje žemiau. Skrendampigiai.lt komanda visada stengsis jums pagelbėti ir patarti.

Šiame įraše yra naudojamos partnerių nuorodos (angl. affiliate links). Skrendampigiai.lt gali gauti komisinių dalį dėl produktų ar paslaugų rekomendacijų, kurias pateikia įraše. Daugiau informacijos apie tai galite rasti čia.

Share on facebook
Facebook
Share on linkedin
LinkedIn
Share on email
Email
Share on whatsapp
WhatsApp
5 1 Įvertinimas
Įvertinkite šį įrašą
Komentarų prenumerata
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Rodyti visus komentarus

Skrendampigiai.lt naujienlaiškis

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir skriskite pigiai pirmieji!

Populiaros žymos

Scroll to Top

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir skriskite pigiai pirmieji!