es atveria sienas

ES atveria sienas pasiskiepijusiems keliautojams

Europos Sąjungos šalys trečiadienį, gegužės 19 dieną, sutarė sušvelninti dėl COVID-19 taikomus kelionių apribojimus keliautojams ne iš ES šalių narių. 27 šalių ambasadoriai susitarė, jog ES atveria sienas visiems vakcinuotiems keliautojams, kurie atvyks iš ne ES priklausančių šalių, tame tarpe ir Jungtinės Karalystės.

Šalių ambasadoriai trečiadienio susitikime rekomendavo pakeisti dabar galiojančias koronaviruso apribojimų taisykles taip, kad visiškai pasiskiepiję keliautojai ne iš ES galėtų atvykti į bet kurią iš 27 bloko valstybių.

Tiesa, kol kas lieka neišpręstas klausimas kokia forma šie keliautojai turės įrodyti apie sėkmingą pasiskiepijimą, todėl buvo priimtas sprendimas, jog kiekviena ES šalis narė galės taikyti invidualius kontrolės sprendimus savo nuožiūra.

Šiuo metu ES galioja nedidelis trečiųjų šalių sąrašas, iš kurių keliautojai gali patekti į ES be svarios priežasties. Saraše yra Australija, Naujoji Zelandija ir Izraelis. Tikimasi, kad Jungtinė Karalystė oficialiai į šį sąrašą bus įtraukta nuo šio penktadienio, gegužės 21 dienos.

Keliautojams iš šių šalių leidžiama patekti į ES, net jei jie nėra skiepyti, tačiau paprastai jie turi parodyti neseniai atlikto neigiamo testo nuo koronaviruso įrodymus.

ES ambasadoriai trečiadienį priėmė šiuos pasiūlymus ir rekomendacijas:

  • Valstybės narės turėtų leisti keliauti į ES žmonėms, kurie bent 14 dienų iki atvykimo gavo paskutinę rekomenduojamą vakcinos dozę, kuri yra patvirtina ES („Pfizer“, „Moderna“, „AstraZeneca“, „Johnson & Johnson“).
  • Jei valstybės narės nusprendžia netaikyti reikalavimų pateikti neigiamą PGR testą ir (arba) laikytis karantino režimo savo piliečių, jos taip pat turėtų atsisakyti tokių reikalavimų skiepytiems keliautojams iš ne ES.
  • Valstybės narės gali apsvarstyti galimybę sukurti portalą, kuriame keliautojai galėtų prašyti pripažinti ne ES šalies išduotą vakcinacijos pažymėjimą kaip patikimą vakcinacijos įrodymą.
  • Vaikai, kuriems netaikoma vakcinacija, galėtų keliauti su savo paskiepytais tėvais, jei jų PGR testas buvo atliktas ne anksčiau kaip 72 valandas iki įvažiavimo į ES teritoriją.

Kelios ES valstybės narės jau paskelbė apie savo koronaviruso apribojimų sušvelninimus. Prancūziją, nuo birželio 9 dienos įsileis visus paskiepytus keliautojus iš ES nepriklausančių šalių. Ispanija tiesiogiai kalba su JK vyriausybe dėl lengvesnių sąlygų, kurios leistų britų turistams patekti į šalį vasaros atostogų laikotarpiu.


Planuojate kelionę? Turime jums keletą patarimų:

  • Ieškote pigių skrydžių bilietų?

Skrydžių bilietų paieškai siūlome pasinaudoti Skyscanner paslaugomis.

Skyscanner – geriausias kainas siūlanti skrydžių paieškos sistema pasaulyje! Jūsų užklausos metu ši sistema palygina net 1200 kompanijų siūlomas skrydžių kainas ir pateikia geriausius skrydžių bilietų pasiūlymus. Mes patys, ieškodami pigių skrydžių pasiūlymų, ne kartą įsitikinome, kad Skyscanner pateikti variantai būna pigesni ir geresni nei kitų skrydžių paieškos sistemų, todėl drąsiai rekomenduojame šią platformą jums. Nuorodą į platformą rasite čia.

  • Ieškote pigaus viešbučio?

Viešbučių ir nakvynės vietų ieškokite per Booking.com rezervavimo sistemą.

Booking.com yra viena didžiausių ir populiariausių rezervacijos sistemų pasaulyje. Šioje platformoje rasite daugiau nei 2 563 380 viešbučių ir apgyvendinimo vietų labai geromis kainomis. Nuorodą į šią rezervacijos sistemą rasite čia.

  • Ieškote ekskursijos, įdomaus restorano, muziejaus ar neeilinių pramogų?

Keliautojams, kurie savo kelionės metu ieško, ką įdomaus nuveikti, pamatyti ar patirti siūlome pasinaudot GetYourGuide platforma.

728*90

GetYourGuide – internetinė platforma, kuri padeda rasti geriausius pasiūlymus ir įdomiausias patirtis svečioje šalyje. Ši platforma siūlo didžiulį neeilinių veiklų ir pramogų pasirinkimą – nuo ekskursijų, ekstremalių pramogų iki kulinarinių kelionių net 170 pasaulio šalių!60 milijonų keliautojų jau pasinaudojo šia platforma užsisakydami savo potyrius, todėl mes drąsiai rekomenduojame naudotis GetYourGuide ir patirti daugybę neišdildomų įspūdžių savo kelionių metu! Nuorodą į šią platformą rasite čia.

  • Ieškote pigios automobilių nuomos savo kelionės metu?

Siūlome pasinaudoti Rentalcars automobilių nuomos rezervacijos sistema.

Rentalcars – plačiausią tinklą siūlanti automobilių nuomos užsakymų kompanija, kuri bendradarbiauja su daugiau nei 900 nuomos bendrovių net 160 pasaulio šalių. Per šią platformą padaroma daugiau nei 8 000 000 automobilių nuomos užsakymų kasmet.


Jeigu prireiks pagalbos perkant skrydžių bilietus ir norint užsisakyti vietą nakvynei ar automobilį savo kelionei kviečiame su mumis susisiekti el. paštu info@skrendampigiai.lt ar žinute per Facebook. Taip pat savo pastebėjimus ar klausimus galite pateikti komentarų skiltyje žemiau. Skrendampigiai.lt komanda visada stengsis jums pagelbėti ir patarti.

Šiame įraše yra naudojamos partnerių nuorodos (angl. affiliate links). Skrendampigiai.lt gali gauti komisinių dalį dėl produktų ar paslaugų rekomendacijų, kurias pateikia įraše. Daugiau informacijos apie tai galite rasti čia.

Share on facebook
Facebook
Share on linkedin
LinkedIn
Share on email
Email
Share on whatsapp
WhatsApp
0 0 Įvertinimai
Įvertinkite šį įrašą
Komentarų prenumerata
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Rodyti visus komentarus

Skrendampigiai.lt naujienlaiškis

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir skriskite pigiai pirmieji!

Populiaros žymos

Scroll to Top

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir skriskite pigiai pirmieji!