deveti apsaugines veido kaukes

ES atsisako reikalavimo dėvėti apsaugines veido kaukes keliaujant oro transportu

Europos aviacijos saugos agentūra (EASA) ir Europos ligų prevencijos ir kontrolės centras (ECDC) paskelbė atnaujintas sveikatos saugos priemones, skirtas kelionėms lėktuvu, ir atsisakė rekomendacijos privalomai dėvėti apsaugines veido kaukes oro uostuose ir skrydžio metu, tačiau pažymėjo, kad veido kaukė vis dar yra viena iš geriausių apsaugos nuo COVID-19 perdavimo priemonių.

Naujosios rekomendacijos dėl veido kaukių dėvėjimo įsigalios nuo 2022 m. gegužės 16 d. Tačiau ir po šios datos konkrečios kaukėms taikomos taisyklės priklausomai nuo oro linijų gali skirtis.

Pavyzdžiui, pagal rekomendacijas skrydžiuose į paskirties vietą arba iš jos, kur viešajame transporte vis dar reikalaujama dėvėti kaukes, ir toliau turėtų būti skatinama dėvėti kaukes. Pažeidžiami keleiviai turėtų ir toliau dėvėti apsaugines veido kaukes, nepriklausomai nuo taisyklių.

„Nuo kitos savaitės veido kaukės nebebus privalomos visais atvejais keliaujant lėktuvu, o tai iš esmės atitinka besikeičiančius nacionalinių valdžios institucijų reikalavimus, taikomus viešajam transportui visoje Europoje”, – sakė EASA vykdomasis direktorius Patrickas Ky. „Keleiviams ir orlaivių įguloms tai didelis žingsnis į priekį normalizuojant keliones lėktuvu. Tačiau keleiviai turėtų elgtis atsakingai ir gerbti aplinkinių pasirinkimą. O kosintis ir čiaudintis keleivis turėtų būtinai apsvarstyti galimybę dėvėti veido kaukę, kad šalia sėdintys žmonės būtų ramūs.”

ECDC direktorė Andrea Ammon sakė: „Aviacijos sveikatos saugos protokolo rengimas ir nuolatinis atnaujinimas, atsižvelgiant į vykstančią COVID-19 pandemiją, suteikė keliautojams ir aviacijos personalui daugiau žinių apie SARS-CoV-2 ir jo atmainų perdavimo riziką. Nors rizika išlieka, matome, kad nefarmacinės intervencijos ir vakcinos leido mūsų gyvenimui grįžti į normalų ritmą. Nors privalomas kaukės dėvėjimas visais atvejais nebėra rekomenduojamas, svarbu nepamiršti, kad kartu su fiziniu atstumu ir tinkama rankų higiena tai yra vienas geriausių perdavimo mažinimo būdų. Reikėtų laikytis išvykimo ir paskirties valstybių taisyklių ir reikalavimų bei juos nuosekliai taikyti, o kelionių organizatoriai turėtų pasirūpinti, kad keleiviai būtų laiku informuoti apie visas reikalaujamas priemones. Keleiviai ir toliau turėtų būti veiksmingai informuojami apie šių priemonių svarbą siekiant užtikrinti jų saugumą, o ECDC ir toliau bendradarbiaus su kolegomis iš EASA, kad reguliariai vertintų ir prireikus keistų rekomendacijas.”

*Šaltinis – Europos aviacijos ir saugos agentūra (EASA)


Planuojate kelionę? Turim jums keletą patarimų:

  • Ieškote pigių skrydžių bilietų?

Skrydžių bilietų paieškai siūlome pasinaudoti Skyscanner paslaugomis.

Skyscanner – geriausias kainas siūlanti skrydžių paieškos sistema pasaulyje! Jūsų užklausos metu ši sistema palygina net 1200 kompanijų siūlomas skrydžių kainas ir pateikia geriausius skrydžių bilietų pasiūlymus. Mes patys, ieškodami pigių skrydžių pasiūlymų, ne kartą įsitikinome, kad Skyscanner pateikti variantai būna pigesni ir geresni nei kitų skrydžių paieškos sistemų, todėl drąsiai rekomenduojame šią platformą jums. Nuorodą į platformą rasite čia.

  • Ieškote pigaus viešbučio?

Viešbučių ir nakvynės vietų ieškokite per Booking.com rezervavimo sistemą.

728*90

Booking.com yra viena didžiausių ir populiariausių rezervacijos sistemų pasaulyje. Šioje platformoje rasite daugiau nei 2 563 380 viešbučių ir apgyvendinimo vietų labai geromis kainomis. Nuorodą į šią rezervacijos sistemą rasite čia.

  • Ieškote ekskursijos, įdomaus restorano, muziejaus ar neeilinių pramogų?

Keliautojams, kurie savo kelionės metu ieško, ką įdomaus nuveikti, pamatyti ar patirti siūlome pasinaudot GetYourGuide platforma.

728*90

GetYourGuide – internetinė platforma, kuri padeda rasti geriausius pasiūlymus ir įdomiausias patirtis svečioje šalyje. Ši platforma siūlo didžiulį neeilinių veiklų ir pramogų pasirinkimą – nuo ekskursijų, ekstremalių pramogų iki kulinarinių kelionių net 170 pasaulio šalių!60 milijonų keliautojų jau pasinaudojo šia platforma užsisakydami savo potyrius, todėl mes drąsiai rekomenduojame naudotis GetYourGuide ir patirti daugybę neišdildomų įspūdžių savo kelionių metu! Nuorodą į šią platformą rasite čia.

  • Ieškote pigios automobilių nuomos savo kelionės metu?

Siūlome pasinaudoti Rentalcars automobilių nuomos rezervacijos sistema.

Rentalcars – plačiausią tinklą siūlanti automobilių nuomos užsakymų kompanija, kuri bendradarbiauja su daugiau nei 900 nuomos bendrovių net 160 pasaulio šalių. Per šią platformą padaroma daugiau nei 8 000 000 automobilių nuomos užsakymų kasmet.


Jeigu prireiks pagalbos perkant skrydžių bilietus ir norint užsisakyti vietą nakvynei ar automobilį savo kelionei kviečiame su mumis susisiekti el. paštu info@skrendampigiai.lt ar žinute per Facebook. Taip pat savo pastebėjimus ar klausimus galite pateikti komentarų skiltyje žemiau. Skrendampigiai.lt komanda visada stengsis jums pagelbėti ir patarti.

Šiame įraše yra naudojamos partnerių nuorodos (angl. affiliate links). Skrendampigiai.lt gali gauti komisinių dalį dėl produktų ar paslaugų rekomendacijų, kurias pateikia įraše. Daugiau informacijos apie tai galite rasti čia.

Share on facebook
Facebook
Share on linkedin
LinkedIn
Share on email
Email
Share on whatsapp
WhatsApp
0 0 Įvertinimai
Įvertinkite šį įrašą
Komentarų prenumerata
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Rodyti visus komentarus

Skrendampigiai.lt naujienlaiškis

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir skriskite pigiai pirmieji!

Populiaros žymos

Scroll to Top

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir skriskite pigiai pirmieji!