paveiktų šalių sąrašas

Atnaujintas koronaviruso paveiktų šalių sąrašas: saviizoliacija ar testas reikalingas tik atvykus iš pilkos zonos valstybių

Lietuvos Respublikos SAM šį pirmadienį, lapkričio 9 dieną, paskelbė atnaujintą koronaviruso paveiktų šalių sąrašą. Paveiktų šalių sąrašas sudarytas šviesaforo principu. Pažymėtina, kad Lietuvai patekus į raudonąją zoną, nuo šiol paveiktomis šalimis laikomos tik pilkojoje zonose atsidūrusios šalys: dalis Jungtinės Didžiosios Britanijos ir Šiaurės Airijos Karalystės, t. y. Šiaurės Airija, taip pat Lichtenšteinas, Slovakija ir Šveicarija. Atvykus iš šių paveiktų šalių būtina izoliacija arba tyrimas.

Paveiktų šalių žemėlapį, pagal kurį sudaromas sąrašas galite rasti žemiau:

SAM primena, kad nuo spalio 26 d. visos Europos Sąjungos šalys pagal epidemiologinius kriterijus skirstomos į keturias grupes šviesoforo principu, t. y. pagal spalvas – žalią, geltoną, raudoną ir pilką. Pagrindiniai šalių vertinimo kriterijai yra 14 dienų sergamumo rodiklis 100 tūkst. gyventojų, teigiamų tyrimų dalis procentais tarp atliktų tyrimų per 7 dienas, testavimo apimtys (tyrimų skaičius 100 tūkst. gyventojų) per 7 dienas.

Atsižvelgiant į sergamumą ir kitus rodiklius, užsienio šalys yra skirstomos į žaliąją, geltonąją ir raudonąją zoną. Valstybės, kurios nepateikia duomenų Europos ligų prevencijos ir kontrolės centrui arba kuriose per 7 dienas atliekama 300 ir mažiau tyrimų 100 tūkst. gyventojų, patenka į pilkąją zoną.

Šia savaitę pilkosios zonos valstybės įtraukiamos į Lietuvos paveiktų šalių sąrašą. Iš šių šalių atvykstantys arba per jas keliaujantys asmenys yra laikomi turėjusiais sąlytį ir jiems taikoma 10 dienų izoliacija arba prašoma turėti ne seniau kaip prieš 48 val. iki atvykimo į Lietuvą atliktą COVID-19 testą ir gautą neigiamą atsakymą.

Trečiosios šalys (ne Europos ekonominės erdvės valstybės), kurios neįtrauktos į Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro žemėlapius, priskiriamos pilkai zonai.

Nuo lapkričio 9 dienos, saviizoliacija nebetaikoma į Lietuvą sugrįžus iš Airijos (išskyrus Šiaurės Airiją), Danijos, Italijos, Jungtinės Karalystės, Kipro, Latvijos, Lenkijos, Nyderlandų, Norvegijos, Prancūzijos ir Vokietijos.

*šaltinis Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerija – https://sam.lrv.lt

Share on facebook
Facebook
Share on linkedin
LinkedIn
Share on email
Email
Share on whatsapp
WhatsApp
0 0 Įvertinimai
Įvertinkite šį įrašą
Komentarų prenumerata
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Rodyti visus komentarus

Skrendampigiai.lt naujienlaiškis

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir skriskite pigiai pirmieji!

Populiaros žymos

Scroll to Top

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir skriskite pigiai pirmieji!