Lapkričio 8 dieną buvo įvykdytas paskutinis komercinis skrydis iš Berlyno Tėgelio oro uosto. Simboliška, kad paskutinį skrydį vykdė AirFrance aviakompanija. 1960 metais pirmasis skrydis, kuris nusileido Tėgelyje irgi buvo vykdomas AirFrance.
Paskutinis skrydis, kurio numeris AF1235 vyko maršrutu Berlynas – Paryžius. Skrydis iš Tėgelio išvyko 15:00 val. vietos laiku ir į Paryžiaus Šarlio de Golio oro uostą atvyko 16:50 val. Šiame, paskutiniame skrydyje AirFrance keleiviai buvo pradžiuginti ypatingomis staigmenomis.
Berlyno Tėgelio oro uostas buvo pradėtas statyti 1948 metais rekonstravus seną karinį aerodromą. Vokiečių darbininkai, bendradarbiaudami su JAV ir Prancūzija, šį oro uostą pastatė vos per kelis mėnesius. Kadangi oro uostas buvo labai arti miesto centro, jis puikiai pasitarnavo Berlyno atstatymui po karo. Tačiau statytojai nenumatė didžiulės aviacijos plėtros ir oro uostui nebeliko vietos kur plėstis, todėl ir buvo priimtas sprendimas statyti naują oro uostą.
Naujasis Berlyno oro uostas, kurio pilnas pavadinimas – Berlyno Brandenburgo Vilio Branto tarptautinis oro uostas buvo pradėtas statyti dar 2006 metais, bet dėl planavimų klaidų, techninių bėdų, didžiulės korupcijos statybos metu iki jo atidarymo vokiečiams prireikė net 14 metų.
Brandenburgo oro uostas oficialiai atidarytas šių metų spalio 31 dieną. Pirmosios aviakompanijos, kurios įvykdė komercinius skrydžius buvo Lufthansa ir EasyJet.
Planuojama, jog per metus šis oro uostas galės aptarnauti apie 40 milijonų keleivių. Atidarymo metu oro uosto direktorius Engelbertas Daldrupas teigė:
„Mes ilgai laukėme šios dienos. Nuo šiandien visi rytų Vokietijos gyventojai žino, jog pagaliau jie turi visus standartus atitinkantį didelį tarptautinį oro uostą, kuris mums tarnaus dar daugelį metų. Aš džiaugiuosi, jog pirmieji skrydžiai į šį oro uostą buvo įvykdyti Lufthansa ir EasyJet aviakompanijų. Jie yra vieni pagrindinių mūsų partnerių net ir šiais sunkiais aviacijai laikais”.